Promienniki elektryczne a temperatura dyżurna w magazynach.

W czasie zimy temperatura powietrza często spada poniżej zera, a mogą się zdarzyć nawet kilkunasto czy kilkudziesięciostopniowe mrozy. W związku z tym niemal w każdym budynku konieczne jest ogrzewanie, nawet wówczas, gdy nikt w nim nie przebywa. Brak ogrzewania skutkuje bowiem pęknięciem rur i może nieść ze sobą spore koszty późniejszych napraw. Nie inaczej jest w przypadku magazynów.

W tym przypadku istnieje konieczność utrzymywania temperatury dyżurnej na odpowiednim poziomie, nawet wtedy, gdy magazyn jest pusty. Może się bowiem okazać, że za chwilę przyjedzie duży transport produktów do przechowania i magazyn musi być na to przygotowany.

Niestety koszty ogrzewania magazynów są ogromne, gdyż do ogrzania jest ogromna kubatura. Jeśli w magazynie są produkty, to koszty te są wkalkulowane w cenę usługi przechowywania. Jeśli jednak magazyn stoi pusty to koszt utrzymywania temperatury dyżurnej ma ogromne znaczenie. Poszukiwane są więc rozwiązania, które będą nie tylko skuteczne, ale także tanie w eksploatacji. W takim przypadku świetnie sprawdzają się promienniki elektryczne.

Promienniki elektryczne spełniają podstawowe wymagania, a więc są skuteczne i niedrogie w utrzymaniu. Mają jeszcze tę zaletę, że działają szybko. Jeśli więc konieczne jest szybkie podniesienie temperatury z temperatury dyżurnej, to promienniki elektryczne potrafią zadziałać w czasie zdecydowanie krótszym niż inne źródła ciepła.

Published by