Promienniki elektryczne i ich cechy charakterystyczne.

Wśród sposobów ogrzewania, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w ogrzewanych wnętrzach na szczególną uwagę zasługują promienniki elektryczne. Mają one szereg cech, które sprawiają, że są coraz chętniej wybieranym źródłem ciepła, zwłaszcza w obiektach wielkogabarytowych takich jak hale, magazyny, obiekty sportowe. Sprawdzają się bowiem wszędzie tam, gdzie trzeba grzać efektywnie.

Jedną z ważnych cech promienników elektrycznych jest ich wysoka wydajność. Wynika ona z tego, że promieniowanie podczerwone, które emitują pozwala w szybki sposób osiągnąć pożądany efekt w postaci wysokiej temperatury. Dzięki szybkości działania nie zużywają dużej ilości energii, a więc koszty związane z ich eksploatacją nie są wielkie.

Promienniki elektryczne zasługują na uwagę także dlatego, że ich stosowanie jest korzystne dla alergików. Nie powodują bowiem dużych ruchów konwekcyjnych, a więc nie powodują unoszenia się kurzu. Ponadto emitowanie promieniowanie podczerwone ma szereg cech, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. M.in. poprawiają przemianę materii, korzystnie wpływają na tkanki miękkie i układ kostny. W związku z tym przebywanie w pomieszczeniach, w których są zainstalowane korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Published by