rekuperatory dachowe

Wentylacja jest nam istotna w różnorakich nieruchomościach. Ogólnie używa się ją w budynkach zastosowania powszechnego, lecz coraz częściej pojawia się też w prywatnych domach. Z jej pomocą, mamy możliwość oddychać świeżym powietrzem, co nie jedynie polepsza samopoczucie, jak i ma korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jest to niezwykle istotne dla ludzi z alergiami lub często chorujących.

Ażeby zaś system wentylacyjny działał sprawnie, jesteśmy obowiązani jego profesjonalnie przypasować do osobistych potrzeb. Nowomodne wentylatory, a oprócz tego klimatyzatory są zaopatrzone w wyjątkowe części - rekuperatory. To one odpowiadają za ekonomiczność działania calutkich urządzeń, równolegle biorąc pod uwagę nasz komfort. Jest to prawdopodobne, dzięki ekologicznej wymianie powietrza chłodnego i ciepłego.

Zależnie od od danego wentylatory wymieniamy rekuperatory dachowe jak i bezkanałowe. Te dachowe są używane głównie przy wentylacji sufitowej. Przy ich wsparciu, ciepłe powietrze jest uzyskiwane z lokum i przechowywane właśnie w takich urządzeniach. Następnie, o ile zechcemy włączyć ogrzewanie, wymiennik energii nie będzie musiał pozyskiwać jego z prądu. Trzymane, ciepłe powietrze ogrzeje to uzyskiwane z zewnątrz.

Stosując to rozwiązanie dostajemy optymalną cyrkulację powietrza, poza tym faktem moglibyśmy oszczędzenia energii. Zauważa się, że wentylatory pracujące na mechanizmach maszyn stosowanych w systemach wentylacyjnych pochłaniają choćby ok. 75% prądu niż inne. To oryginalne profity dla naszego portfela, jednakże także dla środowiska. Tak naturalne działanie to oszczędność praktycznie w każdym calu. Przy tym ogółowi, mamy zapewnione zdrowe, świeże powietrze przez cały czas.

Published by