Promienniki elektryczne z wbudowaną kartą GSM

Ogrzewanie pomieszczeń o dużej kubaturze nigdy chyba nie było tak proste jak od momentu, kiedy na rynku pojawiły się promienniki elektryczne. Urządzenia te wprawdzie zasilane są prądem, jednak koszty ich używania są stosunkowo niewielkie - a na pewno używanie promienników elektrycznych pomaga w płaceniu mniejszych rachunków za ogrzewanie niż w przypadku stosowania chociażby tradycyjnych kaloryferów.

Jedną z ważnych kwestii, którą idealnie rozwiązali twórcy promienników elektrycznych, jest stałe monitorowanie temperatury panującej zarówno w pomieszczeniu jak i samym promienniku. Wprawdzie każdy promiennik ma czujnik temperatury, który reaguje na zmiany temperatury w pomieszczeniu, jednak co w przypadku, gdy coś zepsuje się w samym promienniku?

Na taką ewentualność promienniki elektryczne zostały wyposażone w karty GSM. Karta taka zbiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pracy promiennika, temperatury panującej w jego wnętrzu, temperatury panującej w pomieszczeniu, ilości zużywanej przez promiennik energii czy też innych parametrów jego pracy. Dzięki tym informacjom możliwe jest monitorowanie działania systemu grzewczego niemal przez cały czas.

Published by